نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

فرایند ساخت چاپ جوهر چیست؟

 ساخت چاپ جوهر/ فرآیند اصلی در چاپ جوهر ، آسیاب و پراکندگی رنگدانه در خودرو است. در بیشتر جوهرهای تایپوگرافی و لیتوگرافی ، این کار در کارخانه های غلتکی انجام می شود ، که از دو یا چند غلتک فولادی تشکیل می شود که با سرعت کمی متفاوت می چرخند. در ادامه در رابطه با فرایند ساخت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

فرایند ساخت جوهر گراور

آسیاب های توپی یا سنگریزه هنگام استفاده از مواد فرار مانند جوهر گراور مخلوط می شوند. این آسیاب ها به صورت استوانه ای ، متلاشی یا غلتکی هستند. سایر تجهیزات تولید مواد شیمیایی برای تولید وسایل نقلیه و برای مخلوط کردن ، مخلوط کردن و دست زدن به محصولات متوسط ​​و نهایی استفاده می شود.

ساخت چاپ جوهر

جوهر روزنامه

جوهر روزنامه به گونه ای طراحی شده است که امکان چاپ سریع با کیفیت تولید قابل قبول را دارد. از آنجا که روزنامه کوتاه عمر کوتاه دارد ، کمی به ماندگاری یا مالش فکر می شود و اقتصاد استفاده از مواد پرهزینه ای را که ویژگی های بهبود یافته را به همراه دارد ، منع می کند. جوهر اخبار کاملاً روان است ، عمدتا زمانی که برای پرسهای پرسرعت وب ساخته می شود که همزمان چاپ هر دو طرف سهام را انجام می دهند.

اگر سیاه باشد ، تقریباً کاملاً متشکل از وسیله نقلیه روغن معدنی و رنگدانه های سیاه کربن است که دارای یک رنگ یا رنگدانه تونر در درصد کمی برای غلبه بر تن قهوه ای رنگ روغن و رنگدانه های سیاه است.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش عیب یابی مشکلات چاپگر

نحوه ی خشک شدن

خشک کن ها معمولاً به آن اضافه نمی شوند و خشک شدن آن با جذب روغن در موجودی کاغذ صورت می گیرد. جوهرهای جدید رنگی نیاز به استفاده از روغن های تمیزتر دارند و در شرایطی استفاده می شوند که نیاز به تأثیر جوهر بر روی جوهر دیگر دارند ، جوهر گران تری که حاوی خشک کن است استفاده می شود.

جوهرهای تخصصی چاپ و تزئین مواردی مانند بطری های شیشه ای ، کاغذ دیواری ، بسته بندی فیلم های پلاستیکی ، قطعات فلزی ، بسته های فویل آلومینیومی ، لوله های خمیردندان ، گلاسین ، سلفون ، منسوجات ، اسباب بازی های فلزی و ظروف نیاز به جوهرهای ویژه دارد.

آنها همچنین از اجزای اساسی تشکیل شده اند. ماده اولیه و رنگ آمیزی فیلم وسیله نقلیه ، با مواد اضافی برای دادن ویژگی های خاص. شیمیدان مرکب ترکیب را متناسب با جوهر مورد نیاز سطح تغییر می دهد.

جوهر چاپگر از کجا آمده است؟

اکثر جوهر چاپگر پایه ای از روغن سویا یا بذر کتان ، یا یک ماده تقطیر سنگین نفتی به عنوان حلال است. سپس این مواد را با رنگدانه ها مخلوط می کنند تا جوهر خشک شده از طریق تبخیر ایجاد شود. از پایه به عنوان لاک نیز یاد می شود.

ساخت چاپ جوهر

جوهر سیاه

جوهر سیاه از طریق لاک و کربن سیاه تولید می شود.

جوهر چاپ رنگی

رنگدانه های رنگی از نمک و رنگ یا ترکیبات حاوی نیتروژن ساخته شده اند:

  • دریاچه زرد
  • آبی طاووس
  • فتالوسیانین سبز
  • پرتقال دیاریلاید

از رنگدانه های سفید مانند دی اکسید تیتانیوم می توان به تنهایی برای بهبود صفات خاص جوهرهای رنگی استفاده کرد. چنین چاپگرهایی با لاک اضافه می شوند تا جوهر چاپ رنگی تولید کنند.

این مطلب را از دست ندهید   دلایل لکه دار شدن کاغذ توسط چاپگر

کارتریج های جوهر چاپگر

کارتریج جوهر اجزای چاپگر جوهر افشان است که هنگام چاپ جوهر در کاغذ رسوب می کند. هر کارتریج جوهر دارای یک یا چند مخزن جوهر است. تولیدکنندگان یک تراشه و تماس الکترونیکی متصل به چاپگر را اضافه می کنند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 10 =