نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

روش های رفع مشکلات فنی پرینترهای توشیبا

مشکلات فنی پرینترهای توشیبا / ممکن است در پرینتر توشیبا شما مشکلاتی به وجود بیاید که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

جلوگیری از گیر کردن کاغذ

همانطور که قبلاً گفته شد، مواجه شدن با مشکلات گیر کردن کاغذ در پرینتر توشیباها اجتناب ناپذیر است. با این حال، موارد خاصی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از مشاهده مکرر این مشکل در نظر داشته باشید. در مرحله اول، همیشه به فرآیند بارگذاری کاغذ توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که کاغذ مستقیماً می رود و به هیچ وجه تا نمی شود. علاوه بر این، هر برگه ای که انتهای آن فرسوده شده باشد، نباید برای چاپ استفاده شود.

قبل از قرار دادن برگه ها در سینی پرینتر توشیبا، بررسی کنید که آیا اجزای سینی شکل مناسبی دارند یا خیر. علاوه بر این، همیشه از بارگذاری بیش از حد سینی خودداری کنید. به این ترتیب می توانید هر برگه را به درستی بررسی کنید و احتمال گیرکردن برگه ها در داخل پرینتر توشیبا بسیار کمتر می شود.

علاوه بر همه این اقدامات، اطمینان از استفاده از کاغذ با کیفیت مناسب نیز مهم است. علاوه بر این، باید سعی کنید و فقط از یک نوع کاغذ استفاده کنید. مخلوط کردن انواع مختلف کاغذ باعث سردرگمی می شود و منجر به گیر کردن کاغذ در میانه فرآیند چاپ می شود.

مشکلات فنی پرینترهای توشیبا

مقابله با محو شدن

برای رفع هرگونه مشکل محو شدن و شبح، ابتدا باید وضعیت کارتریج را بررسی کنید. اگر تغییر محسوسی در کارتریج مشاهده نکردید، نازل های آن را تمیز کنید. برای انجام این کار، به سادگی پرینتر توشیبا خود را خاموش کرده و کارتریج را خارج کنید. سپس با استفاده از پارچه ای که کمی مرطوب شده است، نازل ها را به آرامی تمیز کنید تا بقایای جوهر پاک شوند. اگر پرینتر توشیبا لیزری دارید، سعی کنید جوهر کارتریج تونر را به طور مساوی توزیع کنید.

این مطلب را از دست ندهید   مقایسه تونر و جوهر در پرینتر توشیبا

برای انجام این کار، باید تونر را به آرامی در همه جهات تکان دهید. اطمینان حاصل کنید که در انجام این کار از نیروی شدید استفاده نکنید، زیرا می تواند به قسمت های مجاور پرینتر توشیبا آسیب برساند. توزیع مجدد پودر تونر به این روش یک تکنیک سودمند است حتی زمانی که سطح جوهر کم است. این تکنیک مطمئناً به شما کمک می‌کند تا قبل از پر کردن مجدد جوهر چند چاپ دیگر داشته باشید.

اگر اغلب با مشکلات ghosting مواجه هستید، جایگزین کردن فیوزر بهترین گزینه است. فیوزرها به راحتی در دسترس هستند و خیلی گران نیستند. تعویض فیوزر آسان است و مشکل شما را به طور کامل حل می کند. از طرف دیگر، می توانید سعی کنید غلتک انتقال پرینتر توشیبا را تغییر دهید. رساندن آن به موقعیت صاف تر می تواند به جلوگیری از ایجاد ارواح کمک کند.

خلاص شدن از شر لکه ها

مفیدترین روش برای حل مشکلات لکه دار شدن، تمیز کردن منظم فضای داخلی پرینتر توشیبا است. هر دفترچه راهنمای پرینتر توشیبا دستورالعمل هایی برای تمیز کردن محفظه های داخلی کارتریج دارد. با استفاده از یک پارچه نازک، می‌توانید آلودگی‌هایی مانند گرد و غبار، مو و غیره را حذف کنید. کارتریج تمیزکننده نیز تضمین می‌کند که توزیع جوهر یکنواخت است و کیفیت خروجی خوب است.

یکی دیگر از راه های جلوگیری از لکه دار شدن، استفاده از ورق های انعطاف پذیر برای چاپ است. انعطاف‌پذیری کاغذ به آن اجازه می‌دهد تا خم شود و با قسمت‌هایی که نشتی جوهر در آنها برجسته است تماس پیدا نکند. علاوه بر این، ورقه های انعطاف پذیر یا غیر قابل انعطاف، سعی کنید از چاپ دو طرفه خودداری کنید اگر لکه گیری مکرر اتفاق می افتد.

این مطلب را از دست ندهید   مراحل بررسی کارتریج جوهر افشان

راه حل های دیگر

برای سایر مسائل مربوط به اتصال و نرم افزار، باید مطمئن شوید که تمام اتصالات پرینتر توشیبا محکم هستند و درایورها به طور موثر کار می کنند. مشکلات اتصال اغلب زمانی دیده می شود که سعی می کنید کابل پرینتر توشیبا را به نقطه ای که چندین دستگاه جانبی دیگر وصل شده اند وصل کنید. ممکن است در این مورد نیاز به تست و آزمایش زیادی داشته باشید. اتصال مجدد پرینتر توشیبا، استفاده از کابل های جدید، تغییر تنظیمات اتصال و غیره از جمله مواردی هستند که حتماً باید قبل از تماس با تکنسین آن ها را امتحان کنید.

تعمیر پرینتر خود را به کارشناسان ما در مرکز تعمیرات نمایندگی توشیبا بسپارید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =