نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

آشنایی با ارور وجود کاغذ در پرینترهای توشیبا

 ارور وجود کاغذ/ ممکن است در هنگام کار با پرینتر ارور وجود کاغذ را دریافت کنید اما در دستگاه کاغذی وجود نداشته باشد. ابتدا اطمینان حاصل کنید که کاغذ به درستی در سینی کاغذ قرار گرفته است. اگر کاغذ شما حتی کمی خمیده باشد، می تواند به سرعت به یک مربع تبدیل شود. معمولاً برداشتن کاغذ از روی واحد و کنار هم قرار گرفتن بهتر آن در کنار عناصر تغذیه، مشکل را برطرف می کند. با ما همراه باشید تا به راحتی این مشکل را برطرف نمایید.

 ارور وجود کاغذ

برطرف کردن خورده کاغذ ها

سینی های کاغذ برای نگهداری ظرفیت خاص کاغذ طراحی شده اند. برای بعضی ها، می تواند فقط 100 برگ باشد، در حالی که دیگران می توانند کل ترکیب را حفظ کنند. راهنمای کاربر چاپگر خود را از نظر ظرفیت توصیه شده کاغذ بررسی کنید – یک سینی کاغذ پر شده می تواند بلافاصله هشدار گرفتگی کاغذ را در دستگاه شما نمایش گذاری کند.

 همچنین باید اطمینان حاصل کنید که تنظیم نوع کاغذ یا رسانه در منوی چاپگر با کار چاپ فعلی شما مطابقت داشته باشد. چاپگرها شامل تنظیمات مربوط به انواع مختلف کاغذ مانند کارت، کاغذ عکس یا کاغذ ارائه می باشند. اگر تنظیمات خاموش باشد، کاغذ ضخیم تر می تواند باعث گرفتگی کاغذ شود و تغییر سریع نوع کاغذ می تواند بلافاصله پیام گرفتگی کاغذ را برطرف کند.

خرابی در غلطک ها

غلطک های برداشتن غلطک هایی هستند که کاغذ را از سینی برداشته و به چاپگر می دهند. همچنین شناخته شده است که این قطعات پس از استفاده مکرر باعث ایجاد گرفتگی می شوند و در نهایت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند.

این مطلب را از دست ندهید   آشنایی با انواع رنگ ها در پرینتر

وقتی چاپگر شما می گوید که یک کاغذ وجود دارد اما در حقیقت در دستگاه چیزی دیده نمی شود، این احتمال وجود دارد که به دلیل وجود یک مشکل مکانیکی در قسمت جلو، این مشکل به وجود آمده است.

در جستجوی راه حل برای چاپگر مملو از کاغذ باشید که اغلب گیرهای کاغذ واقعی می توانند پس مانده هایی را پشت سر بگذارند که مدت ها پس از از بین رفتن کاغذ باعث اختلال در عملکرد چاپگر شود.

خرابی در دوبلکسر

مقادیر کمی آشغال کاغذی خرد شده که بین دنده هایی حرکت می کند که دوبلکسر عقب شما را حرکت می دهند، ممکن است چاپگر شما را به فکر فرو برد که در دوبلکسر چیزی قرار دارد، نه چرخ دنده.

قطعات مکانیکی اطراف کاغذ خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها به طور تمیز عمل می کنند (بعضی از مدل ها ایده دقیق تری را در مورد محل قرارگیری کاغذ به شما می دهند، به خصوص برای واحدهای اداری پیچیده تر). در اینجا یکی از روش های ارسال شده وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

  • دوبلکسر عقب را برداشته و از هر چهار غلتک بگیرید. آیا آنها آزادانه حرکت می کنند؟ اگر خیر، قدم بعدی شما مرحله بعد است.
  • با گیره کاغذ دو نقطه تماس را لمس کنید. اتصال این مخاطب باعث می شود چاپگر فکر کند که دوبلکسر هنوز نصب شده است و شما می خواهید این تماس را تا مرحله آخر حفظ کنید.
  • OK را روی صفحه کنترل فشار دهید.
  • نگاهی به چرخ دنده های پلاستیکی سفید در سمت چپ بیندازید. آیا آنها آزادانه حرکت می کنند، یا اینکه متوقف می شوند، می پرند، متوقف می شوند یا گیر می کنند؟ اگر سناریوی دوم باشد، خرده کاغذهایی دارید که باید آنها را از چرخ دنده پاک کنید.
  • دورترین غلتک لاستیکی را بگیرید و بچرخانید. خرده کاغذهای دنده را بررسی کنید.
  • هنگامی که غلتک ها و چرخ دنده ها آزادانه می چرخند، شما خورد کاغذ را پاک کرده اید و می توانید گیره کاغذ را برداشته و دوباره مونتاژ کنید.
  • اگر بعد از تمیز کردن هنوز اخطار گرفتگی کاغذ دریافت کردید، چاپگر را از برق بکشید تا سنسورها را دوباره تنظیم کند.
این مطلب را از دست ندهید   دلایل عدم تشخیص اسناد توسط پرینتر
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =