نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

صدای پرینتر توشیبا از چیست؟

صدای پرینتر توشیبا چه قدر و چگونه باید باشد تا عادی و طبیعی به نظر برسد. این سوال را باید بتوانید به درستی پاسخ دهید، زیرا صداهای ناهنجار و غیر متعارف در حقیقت زنگ خطری هستند که نشان می دهند دستگاه با مشکلاتی روبه رو است و باید در اسرع وقت مورد بررسی قرار بگیرید؛ اما اینکه از کجا بفهمیم چه صدایی ناهنجار و چه صدایی هنجار و طبیعی است، مهم است. همه کسانی که با پرینتر کار کرده اند به خوبی می دانند که این دستگاه در حالت عادی وقتی شروع به کار می کند، صدای معمولی و عادی دارد که نشان از انجام درست عملیات پرینت و چاپ است.

اینکه دستگاه با شروع کار صدایی از خود می دهد، کاملا طبیعی است، اما شدت و حدّت این صدا تا کجا و تا چه اندازه ای طبیعی و عادی است، باید از یک متخصص سوال کنیم. صداهای غیر طبیعی نشان می دهند که دستگاه در بخشی از عملیات پرینتر درگیر ایراد و اختلال است و باید در اسرع وقت مورد بررسی قرار بگیرید. توصیه اکید تعمیرکاران و تکنسین های مرکز تعمیرات توشیبا این است که به صدای پرینتر توشیبا بی توجه نباشید و سریعا برای رفع آنها وارد عمل شوید.

علائم صدای پرینتر توشیبا

ساده ترین و شاید مهمترین روش برای اینکه بدانید صدای پرینتر توشیبا عادی است یا غیر عادی، این است که از همان ابتدایی که از دستگاه استفاده می کنید، کارکرد و عملکرد آن را تحت نظر بگیرید و نسبت به نوع روشن و خاموش شدن و کار کردن پرینتر توشیبا توجه لازم را داشته باشید. تنها در این صورت است که با پیدایش کمترین صدای غیر عادی متوجه وجود ایرادی در دستگاه خواهید شد و به موقع برای رفع آن وارد عمل می شوید.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش پرکردن کارتریج چاپگر

رفع صدای پرینتر توشیبا

پیدایش صدا در پرینتر توشیبا از دو حالت کلی خارج نیست؛ یا از خود دستگاه است یا از کارتریج دستگاه. لذا برای تعمیر صدای پرینتر توشیبا در مرحله اول باید کارتریج را مورد بررسی قرار دهیم.

صدای کارتریج پرینتر توشیبا

وقتی شارژ کارتریج تمام می شود، مگنت به علت تماسی که با بلید دارد، ایجاد صدا می کند. در این وضعیت با شارژ کارتریج و تعویض مگنت صدای کارتریج از بین می رود و تعمیر صدای پرینتر توشیبا محقق می شود.

صدای پرینتر توشیبا

صدای موتور پرینتر توشیبا

موتور در ایجاد صدای پرینتر توشیبا، موثر است. علت و چرایی این موضوع با تعمیرکار ماهر و با تجربه است. دلایل مختلف و متفاوتی برای این موضوع مطرح است که تنها یک تعمیرکار حرفه ای می تواند آن را تشخیص دهد

صدای فیوزینگ پرینتر توشیبا

اگر صدای پرینتر توشیبا به دلیل خرابی فیوزینگ باشد، معمولا چرخ دنده فیوزینگ و غلطک های هدایت کننده کاغذ نیز خراب هستند.

صدای چرخ دنده ها

این صدای پرینتر توشیبا به علت کثیفی چرخ دنده ها است و معمولا با تمیز کردن و باگریس کاری قطع می شود.

صدای لیزر

احتمال وقوع این صدا کمتر از موارد بالا است، اما با این حال غیر ممکن هم نیست.

کاغذکش پرینتر توشیبا

کاغذکش هم در پیدایش صدای پرینتر توشیبا تاثیرگذار است. این صدا به علت خرابی کلاج کاغذ کش رخ می دهد و صدای بسیار ناهنجاری است. تشخیص طبیعی و غیر طبیعی بودن صدای کاغذکش بسیار ساده است. لازم است قطعه کاغذ کش را به خوبی بررسی کنید تا ریشه اختلال به درستی مشخص شود و تعمیر و ترمیم لازم انجام شود. تعمیر کاغذ کش در نمایندگی توشیبا انجام می شود.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش افزودن کاغذ و تونر به پرینتر
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + شانزده =