نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

اهمیت استفاده از کالیبراسیون چاپگر

همانند کالیبراسیون مانیتور، کالیبراسیون چاپگر نیز ضروری است. شما نتیجه بسیار بهتری نسبت به پروفایل های ICC دریافت شده از اینترنت یا نصب شده به طور پیش فرض توسط سازنده دریافت خواهید کرد. در واقع، قرار است این موارد با یک جفت مدل / کاغذ مطابقت داشته باشند و برخلاف نمایشگرها، دو امکان دارید: خودتان این کار را انجام دهید یا این کار را توسط یک متخصص انجام دهید، با ما همراه باشید تا درباره این قابلیت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

 کالبیراسیون چیست؟

آیا تا به حال از رنگ چاپ های جوهر افشان خود ناراضی بوده اید؟ کالیبراسیون چاپگر و زنجیره گرافیکی هنگامی که مدیریت رنگ قابل درک و از بین می رود، آنقدر موثر است که فقط یک توصیه برای شما داریم: کالیبراسیون را جدی بگیرید.

از آنجا که هدف نهایی چاپ یک عکاس است، به سراغ کالیبراسیون چاپگر بروید تا بتوانید از چاپ های رنگی مانند سیاه و سفید استفاده کنید. و اگر نمی خواهید در یک کیت کالیبراسیون با کیفیت سرمایه گذاری کنید، بنابراین امروز بسیار گران است پس به انجام آن فکر کنید.

شما می توانید لیست کوچکی از شرکت های سازنده پروفایل ICC با کیفیت بسیار بالا برای چاپگر خود را که از بهترین ابزارهای لحظه ای ساخته شده در صفحه بعدی پیدا کنید. و توجه داشته باشید که مارک Permajet کالیبراسیون چاپگر شما را برای هر کاربر از مقالات ارائه می دهد.

چرا چاپگر عکس خود را کالیبره می کنید؟

یک چاپگر قطرات بسیار خوبی از جوهر فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه – CMYK – را بر روی یک ورق کاغذ با مشخصات بسیار خاص قرار می دهد. باید جوهر را به سرعت جذب کند اما بدون پخش شدن آن باعث نشود که احساس ریزش داشته باشد.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش پرکردن کارتریج چاپگر

برخی از چاپگرها به شما امکان می دهند وضوح چاپ – فاصله بین قطرات – را انتخاب کنید که بر کالیبراسیون نیز تأثیر می گذارد. کالیبراسیون آن نحوه کار را به ما می آموزد.

تنها راه دانستن اینکه چاپگر چگونه رنگها را چاپ می کند این است که از او بخواهید یک فایل مرجع – مجموعه ای از تکه های رنگی – که مختصات رنگ سنجی آنها (CIE XYZ) و بنابراین رنگ L * a * b * که توسط یک چشم استاندارد درک می شود چاپ کند.

از قبل مشخص است و خواندن آنها با دستگاه اسپکتروفتومتر، که بعضاً با یک اسکنر مسطح جایگزین می شود، خود کالیبره شده است. نرم افزار سازنده پروفایل ICC برای ایجاد نمایه این چاپگر فقط باید مقادیر چاپ شده CMYK / L * a * b * را مقایسه کند.

اهمیت کالیبراسیون

بنابراین می خواهیم به طور خلاصه اهمیت کالیبراسیون چاپگر را به شما یادآوری کنیم: بدون کالیبراسیون، یک چاپگر رنگها را با مشخصات خاص خود و در نتیجه با نقص چاپ می کند. کیفیت جوهرها، کاغذ و غیره در نحوه چاپ رنگ ها تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

حتی با بهترین چاپگر، احتمال اینکه سیگنال خنثی CMYK – به عنوان مثال 51، 41، 41، 8 – خاکستری خنثی روی چاپ ایجاد کند، بسیار کم است. نمایه (های) عمومی ICC که با آن فروخته می شوند، حتی اگر از سال 2011 یک توهم بوده باشد، تغییر زیادی نخواهد کرد، زیرا در این زمینه نیز پیشرفت چشمگیری داشته است.

اما در این مدت، کالیبراسیون نیز همین پیشرفت را داشته است! علاوه بر این، بر خلاف صفحه نمایش، به لطف تصویر نمایش داده شده در صفحه، یک عنصر مقایسه در دسترس است. اگر مانیتور کالیبره شده باشد، به راحتی می توان چاپ را صحیح تشخیص داد یا خیر.

این مطلب را از دست ندهید   نکات تمیز کردن هد پرینتر

کالیبراسیون چاپگر

پرونده اصلی در سمت چپ – چاپی با نمایه ICC می توانست چاپی بسیار نزدیک به نسخه اصلی (چاپ خنثی همانند نسخه اصلی) و با رنگ غالب بدون نمایه در سمت راست داشته باشد.

تعمیر انواع پرینتر در نمایندگی تعمیرات توشیبا و توسط کارشناسان حرفه ای این مرکز انجام می شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =