نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

آموزش رفع گرفتگی سر چاپی پرینتر

 گرفتگی سر چاپی/ اگر اغلب از چاپگر خود استفاده نمی کنید، گاهی جوهر در چاپگر خشک می شود و منجر به گرفتگی آن می شود. این ممکن است سیگنال کارتریج تغییر را در چاپگر شما ایجاد کند، یا می تواند به راحتی از ورود جوهر به صفحه جلوگیری کند. پاک کردن سر چاپگر می تواند کثیف و خسته کننده باشد، اما نگهداری از چاپگر برای جلوگیری از گرفتگی آسان است. یک روش محبوب برای آدرس دهی به یک چاپگر مسدود شده روش حوله کاغذی است که در ادامه به آن خواهم پرداخت.

 گرفتگی سر چاپی

روش حوله کاغذی

برای شروع باید یک دستمال کاغذی مرطوب و یک دستمال کاغذی خشک در حالت آماده داشته باشید. دستمال کاغذی گرم و مرطوب را برداشته و کارتریج را با سمت سر چاپ به سمت پایین حوله پاک کنید.

 سر چاپ در انتهای کارتریج قرار دارد که جوهر از آن خارج می شود و به طور معمول یک نوار طلایی یا مسی است. بعد از چند بار لکه گیری باید جوهر را روی حوله کاغذی مشاهده کنید. مراقب باشید سر چاپ را با تماس یا نقاط طلا و مس اشتباه نگیرید.

 من می دانم که به نظر می رسد که خیلی وحشتناک به نظر می رسند … اگر جوهر نمی بینید، احتمالاً قسمت اشتباه کارتریج را لکه دار می کنید! بعد از لکه زدن روی حوله کاغذی مرطوب، کارتریج را به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه در برابر حوله کاغذی خشک نگه دارید.

این فرآیند هر جوهر خشک شده ای را که مانع چاپ با کیفیت شما می شود از بین می برد. پس از تکمیل، کارتریج را به داخل دستگاه بکشید و یک چاپ آزمایشی انجام دهید. اغلب اوقات این کار کار را بسیار زیبا انجام می دهد. در غیر این صورت، مراحل را دوباره تکرار کنید. اگر بار دوم آن را قطع نکرد، به نکته بعدی ما بروید، تمیز کردن سر چاپ را انجام دهید!

این مطلب را از دست ندهید   آموزش اتصال وای فای به چاپگر

این روش برای کدام پرینتر ها می باشد

فقط چاپگرهایی با سر چاپی یکپارچه می توانند از روش حوله کاغذی استفاده کنند. اگر چاپگری دارید که از کارتریج های رنگی جداگانه استفاده می کند. بیشترین متهمان مسدود شدن سر چاپ، ذرات گرد و غبار میکروسکوپی، حباب های هوا یا جوهر خشک شده هستند.

اجرای تمیز کردن هد چاپ روی دستگاه باعث پاک شدن نازل های چاپ از جوهر اضافی یا خشک شده می شود. اگرچه تنظیمات ممکن است برای هر چاپگر متفاوت باشد، این یک عملکرد تمیز کردن معمولی است که در نرم افزار چاپگر تعبیه شده است. برای یافتن مراحل تمیز کردن که برای شما مفید است، با راهنمای کاربر خود مشورت کنید.

یک صفحه آزمایشی چاپ کنید تا ببینید آیا مسدود شدن از بین رفته است، برای اطمینان مطمئن شوید که نسخه دوم را چاپ کنید (گاهی اوقات دو نفر کلاهبرداری می کنند).

اگر این مسئله مسئله را پاک نکرد، دیگر تمیز کردن را متوقف کنید زیرا این مقدار جوهر زیادی را مصرف می کند و چندین تمیز کاری پشت سر هم انجام می شود، معمولاً نتایج بهتری نسبت به حالت اول ندارد.

اگر راه های زیر مشکل به وجود آمده را برطرف نکرد، حتما با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات توشیبا تماس بگیرید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =