نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

4 مورد اصلی علت خرابی پرینتر توشیبا مشکلات پرینتر توشیبا ممکن است خسته کننده و وقت گیر باشد. اگر با مشکل رایج پرینتر توشیبا مواجه هستید، باید بدانید که راه حل های سریعی وجود دارد که باید امتحان کنید. شایع ترین دلایل خرابی پرینتر توشیبا، گرفتگی جوهر، گیر کردن کاغذ و خرابی هد است.

4 مورد اصلی علت خرابی پرینتر توشیبا

مشکلات رایج پرینتر توشیبا چیست؟

مشکلات پرینتر توشیبا زمانی که اتفاق می‌افتد می‌تواند ناامیدکننده باشد و همچنین تشخیص آن دشوار است. این مقاله به شما کمک می کند تا با رایج ترین مشکلات پرینتر توشیبا و نحوه رفع آنها آشنا شوید.

ناامید کننده ترین چیز در مورد پرینتر توشیباها این است که آنها خودآگاه نیستند، بنابراین معمولاً نمی توانید تشخیص دهید که مشکلی در چه زمانی اتفاق می افتد تا زمانی که خیلی دیر شده باشد. بهترین راه برای جلوگیری از مشکلات پرینتر توشیبا این است که بدانید در وهله اول چه چیزی می تواند باعث ایجاد آنها شود و چگونه از آنها جلوگیری کنید.

علت خرابی پرینتر توشیبا رایج پرینتر توشیبا عبارتند از: گیر کردن کاغذ، خرابی کارتریج جوهر، کمرنگ بودن جوهر کارتریج/ریخته شدن جوهر، گیر کردن کاغذ در خود دستگاه یا از سینی کاغذ، خرابی کارتریج رنگی،

مطالب مشابه:

5 عامل خرابی هد پرینتر

 1. چسب کاغذ

گیر کردن کاغذ مشکل بسیاری از پرینتر توشیباهای قدیمی و جدید است. اکثر مشکلات را می توان بدون تکنسین حل کرد. برخی از مدل های قدیمی هنوز گاهی اوقات باعث گیر کردن کاغذ می شوند، اما نه به اندازه گذشته. اگرچه ناامیدکننده است که فناوری نتوانسته است از شر احتمال جم خلاص شود، دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد.

 • درج نادرست کاغذ

اساسی ترین علت گیر کردن، درج نادرست کاغذ است. وقتی فقط با چند برگه در یک زمان سروکار دارید با این مشکل مواجه نخواهید شد. هنگامی که چاپ انبوه انجام می دهید، مشکلات مربوط به موقعیت اشتباه کاغذ بیشتر می شود. هنگامی که کاغذها اشتباه تا شده باشند، حاشیه های ناهمواری داشته باشند، به هم بچسبند، ساییده شده باشند یا سینی بیش از حد پر باشد، گیر کردن ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین، بررسی ورق ها برای اطمینان از عدم گیرکردن کاغذ بسیار مهم است.

با این حال، آنقدرها هم که به نظر می رسد آسان نیست، به خصوص زمانی که مجبور هستید چیزهای زیادی را با هم چاپ کنید. هنگامی که سینی پرینتر توشیبا شکسته است، گیر کردن کاغذ نیز رایج است. نوار لغزنده پرینتر توشیبا باید شکل مناسبی داشته باشد تا کاغذ بتواند بدون وقفه از داخل پرینتر توشیبا بلغزد.

 • غلتک های آسیب دیده را بررسی کنید

غلتک پرینتر توشیبا نیز می تواند مسئول گیر کردن کاغذ باشد. معمولاً وقتی از پرینتر توشیباهایی استفاده می کنید که زیاد استفاده شده اند، غلتک تمایل دارد جای خود را بدهد. استفاده دقیق از پرینتر توشیباها از ساییدگی و پارگی جلوگیری می کند، اما استفاده نادرست از پرینتر توشیبا قطعا می تواند به غلتک آن آسیب برساند که قابل تعمیر نیست.

 • کیفیت کاغذ بد

علاوه بر تمام خطاهای رایج کاربر و پرینتر توشیبا، خود کاغذ نیز می تواند مسئول گیر کردن باشد. کاغذهای با کیفیت پایین که اغلب توسط آژانس های چاپ تجاری برای صرفه جویی در هزینه استفاده می شود، خیلی زود پوسته پوسته می شود. این تکه ها یا تکه های کاغذ در داخل پرینتر توشیبا گیر می کنند و ممکن است مشکلات ثانویه نیز ایجاد کنند. کاغذ با کیفیت پایین نازک تر از کاغذ معمولی است. بنابراین، حتی اگر شروع به ساییدگی نکند، یک ماده پودری به جا می‌گذارد که معمولاً گرد کاغذ نامیده می‌شود. این گرد و غبار در قسمت های مختلف پرینتر توشیبا جمع می شود و باعث آسیب می شود.

 • نشت کارتریج

در نهایت، مشکل می تواند از کارتریج نیز باشد. اگر کارتریج های اورجینال را از شرکت خریداری کنید، احتمال انحراف کمتری وجود دارد. با این حال، کارتریج های محلی و بی کیفیت تمایل زیادی به نشتی دارند و ضایعات جوهر می توانند پس از خشک شدن باعث گیر کردن کاغذ شوند.

 1. محو شدن و مشکلات محو شدن

بسیاری از اوقات، حتی پس از تعویض کارتریج و پر شدن مجدد جوهر، پرینتر توشیبا همچنان تصاویر بسیار سبکی را چاپ می کند. به طور کلی، پرینتر توشیبا خوب کار می کند، اما تونر رنگی آن به خوبی که می تواند نیست. این مشکل می تواند ناامید کننده باشد زیرا تشخیص اینکه چرا رنگ در حال محو شدن است دشوار است. شما باید تمام دلایل ممکن را بررسی کنید تا در نهایت بتوانید این 4 مورد اصلی علت خرابی پرینتر توشیبا را تشخیص داده و برطرف کنید.

 • مشکل وضعیت کارتریج

اولین غریزه ما برای مشاهده تصاویر محو شده این است که فکر کنیم جوهر کارتریج کم شده یا سطح تونر پایین آمده است. این کار درستی است که بررسی کنید زیرا جوهر کم محتمل ترین علت است. برای بررسی کارتریج یا تونر، کافی است به کنترل پنل رایانه خود بروید و در قسمت خصوصیات پرینتر توشیبا، وضعیت کارتریج را بررسی کنید.

 • گرفتگی نازل ها

اگر از پرینتر توشیبا جوهر افشان استفاده می کنید، نازل های کارتریج ممکن است مسدود شوند و باعث محو شدن خروجی شوند. به طور کلی، باید سعی کنید نازل ها را به صورت دوره ای تمیز کنید، زیرا جوهر به مرور زمان در داخل آنها می نشیند، که در نهایت باعث مسدود شدن و منجر به چاپ «شبح مانند» می شود. تا جایی که به تونر مربوط می شود، مردم معمولاً توجه زیادی به تجمع جوهر در داخل آن نمی کنند. هنگامی که جوهر در یک طرف تونر جمع می شود، برخی از قسمت های صفحه کاملاً چاپ می شوند در حالی که برخی دیگر محو می شوند.

 • مشکلات فیوزر و تونر

امروزه پرینترهای لیزری بیشتر از انواع دیگر پرینترها استفاده می شوند. این پرینتر توشیباها دارای فیوزری هستند که تونر را گرم می کند. هنگام گرم شدن، تونر به ورق می چسبد و سپس یک چاپ ایجاد می کند. با این حال، فیوزر باید به اندازه کافی به تونر متصل شود تا بتواند چاپ های ایده آلی ایجاد کند. گاهی اوقات تونر به غلتک بالایی فیوزر می‌چسبد و این در نهایت منجر به چاپ شبح‌شده می‌شود.

این مطلب را از دست ندهید   عیب یابی آسان پرینتر توشیبا و راه حل های آنها

دلیل این اتفاق این است که وقتی تونر شما به غلتک های بالایی یک فیوزر متصل می شود، هر زمان که یک چاپ کامل می شود، برخی از ذرات تونر باقی می مانند. بنابراین، هنگامی که دستور چاپ بعدی را می دهید، ذرات تونر از چاپ قبلی روی نمونه جدید رسوب می کنند. این به عنوان یک تصویر عجیب به نام “تصویر شبح” ظاهر می شود.

بنابراین، علاوه بر محو شدن، در صورت مشاهده مقداری از شبح، باید فیوزرهای خود را بررسی کنید. جدا کردن تونر از غلتک های بالایی آن مشکل را حل می کند. حتی اگر نمی توانید فیوزر و تونر را از هم جدا کنید، می توانید به راحتی یک فیوزر جدید بخرید زیرا این روزها بسیار رایج هستند.

 • چگالی جوهر کم

در نهایت، باید تنظیمات پرینتر توشیبا خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که محو شدن اتفاق نمی افتد. در بسیاری از موارد که پرینتر توشیبا شروع به ارائه خروجی های محو می کند، نسبت تراکم جوهر/تونر روی مقادیر بسیار پایین تنظیم می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات «دستگاه‌ها و پرینتر توشیباها» بروید و تراکم جوهر/تونر را کمی افزایش دهید. در برخی از پرینتر توشیباها، تراکم جوهر/تونر پیش‌فرض کم است. بنابراین، به محض دریافت پرینتر توشیبا، باید تراکم را کمی افزایش دهید تا حداقل برای چند سال با مشکل محو شدن مواجه نشوید.

 1. مشکلات لکه گیری

یکی دیگر از مشکلات رایج پرینتر توشیباها این است که پس از چند سال استفاده، ممکن است بعد از هر چاپ شاهد پخش شدن لکه‌های جوهر روی خروجی باشید. دلایل مختلفی برای لکه گیری می تواند وجود داشته باشد. همچنین، باید در اسرع وقت بفهمید که چه چیزی باعث ایجاد لکه شده است تا از آسیب و لکه‌گیری بیشتر جلوگیری کنید.

 • آلودگی کارتریج ها

شایع ترین علت لکه دار شدن جوهر، آلودگی کارتریج ها است. با گذشت زمان، انواع مختلفی از آلاینده ها در داخل کارتریج های جوهر ته نشین می شوند. آلاینده هایی مانند گرد و غبار، مو و غیره معمولا در داخل آنها یافت می شود.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش افزودن Adobe PDF Creation به عنوان چاپگر دسکتاپ

هنگامی که این آلاینده ها در مقادیر زیاد جمع می شوند، در طول هر چاپ روی صفحه کشیده می شوند. اگر کارتریج‌ها تمیز نمی‌شدند، موارد تغذیه نادرست و چاپ اشتباه افزایش می‌یابد.

 • ضخامت ناهموار ورق ها

اگر از ورق هایی با ضخامت مناسب برای چاپ استفاده نمی کنید، گاهی اوقات می توانید لکه هایی را روی کاغذ مشاهده کنید. این به این دلیل اتفاق می‌افتد که صفحاتی که ضخیم‌تر از مقادیر توصیه شده هستند، نمی‌توانند در حین لغزش در پرینتر توشیبا خم شوند. به همین دلیل جوهر نمی تواند به طور یکنواخت روی ورق توزیع شود. از این رو، به طور تصادفی در سراسر کاغذ پخش می شود و بعد از هر چاپ شروع به لک شدن می کنید. برای جلوگیری از این 4 مورد اصلی علت خرابی پرینتر توشیبا ، همیشه توصیه های سازنده در مورد ضخامت کاغذ را دنبال کنید.

 1. نرم افزار و مشکلات اتصال

در حالی که همه دلایل ذکر شده در بالا رایج ترین دلایلی هستند که باعث می شود پرینتر توشیباها به درستی کار نکنند، همچنین ممکن است نرم افزار پرینتر توشیبا شما به خوبی کار نکند. اغلب اوقات، اتصال پرینتر توشیبا محکم نیست، یا اسناد زیادی برای چاپ در صف قرار می گیرند و پاک نمی شوند.

در نتیجه، پرینتر توشیبا قادر به ارائه خروجی به شما نیست. مشکلات درایورها همچنین می تواند پاسخگویی پرینتر توشیبا شما را کاهش دهد. همه این مشکلات مستقیماً به پرینتر توشیبا یا سخت افزار آن مربوط نمی شود. برای خلاص شدن از شر آنها باید مشکلات مربوط به نرم افزار یا رایانه شخصی را به طور کلی عیب یابی کنید.

این مطلب را از دست ندهید   مزایای اتصال دستگاه کپی به کامپیوتر
0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =