نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

نکاتی در مورد نحوه جلوگیری از خرابی هد پرینتر

خرابی هد پرینتر / در اینجا 5 عاملی که اغلب در خرابی زودرس هد چاپ نقش دارند، به علاوه نکات ما در مورد نحوه جلوگیری از آنها آورده شده است:

 سایش

سایشی هد چاپ به دلیل اصطکاک بدون توجه به مواد استفاده شده یا نگهداری انجام شده رخ می دهد و باعث از کار افتادن هد چاپ می شود. با این حال، با مراقبت مناسب می توانید روند را طولانی تر کنید. در زیر چند راه برای جلوگیری از سایش وجود دارد:

تجمع گرد و غبار کاغذ: تمام گرد و غبار کاغذ را روی صفحه و هد چاپ پاک کنید. اگر می‌خواهید هد چاپ و صفحه را برس بزنید یا پاک کنید، حتماً به راهنمای کاربر پرینتر توشیبا مراجعه کنید تا مطمئن شوید که از مواد مناسب استفاده می‌کنید.

فشار هد چاپ: لازم است ضامن ها را به درستی مطابق با نیازهای پرینتر توشیبا خود تنظیم کنید. با تنظیم مناسب ضامن‌های فشار، به فشار اجازه می‌دهید به طور مؤثرتری روی رسانه‌های باریک متمرکز شود.

آلودگی

زمانی رخ می دهد که رسانه حاوی مواد ساینده یا وارد شده به آن باشد که از هد چاپ عبور می کند و آشکارا به پوشش محافظ آسیب می رساند. هنگامی که پوشش آسیب می بیند، هد چاپ از کار می افتد. برای جلوگیری از آلودگی هد پرینتر توشیبا باید به عوامل قابل کنترل خاصی توجه داشت:

  • رسانه های آلوده: توصیه می شود با تامین کننده رسانه خود مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که از رسانه ای که با پرینتر توشیبا خود استفاده می کنید آگاهی دارید.
  • محیط: تمام تلاش خود را برای محافظت از رسانه مورد استفاده در برابر قرار گرفتن در معرض آلاینده ها انجام دهید. اگر به نظر می رسد محل مشکل باشد، یک محفظه محافظ برای پرینتر توشیبا خود در نظر بگیرید.
این مطلب را از دست ندهید   تعمیر کاغذ کش کپی توشیبا

تجمع بقایای

روکش روبان یا پوشش های رسانه ای روی هد می تواند در انتقال هد اختلال ایجاد کند و باعث داغ شدن بیش از حد هد و در نتیجه خرابی هد چاپ شود. تجمع پسماند می تواند نتیجه مستقیم موارد زیر باشد:

  • نگهداری نادرست: توصیه می‌کنیم به دستورالعمل‌های راهنمای کاربر در مورد نحوه تمیز کردن و نگهداری پرینتر توشیبا خود توجه کافی داشته باشید. مطمئن شوید که فقط از لوازم تمیز کننده مناسب استفاده کنید.
  • تنظیمات تاریکی بیش از حد: توصیه می کنیم از سرعت کمتری برای پرینتر توشیبا خود استفاده کنید. انجام این کار ضمن ارائه کیفیت بهتر، عمر هد چاپ شما را افزایش می دهد.

تخلیه الکترواستاتیک

جریان ناگهانی الکتریسیته بین دو جسم باردار الکتریکی است که در اثر تماس یا اتصال برق ایجاد می شود. این چیزی است که باید به آن توجه کرد زیرا می تواند به مدارهای الکترونیکی داخلی هد چاپ آسیب جدی وارد کند. برخی از عواملی که می تواند باعث این مشکل شود به شرح زیر است:

  • مدیریت نادرست: بسیاری از راهنماهای کاربر پرینتر توشیبا دستورالعمل های مناسبی را در مورد نحوه مراقبت از پرینتر توشیبا ارائه می دهند. این شامل جزئیاتی در مورد چگونگی جلوگیری از تخلیه الکترواستاتیک است.
  • ایجاد استاتیک: توصیه می‌شود بررسی کنید که برس‌های استاتیک (در صورت وجود) و سیم‌کشی مکانیزم سر چاپ به درستی ایمن شده‌اند تا تجمع ثابت رخ ندهد.

اگر موادی که در تماس با سر چاپ شما هستند خورنده شوند

در هنگام گرم شدن می‌توانند عوامل سوزاننده ایجاد کنند و باعث خرابی هد چاپ به دلیل آسیب به پوشش محافظ هد چاپ شوند. برای جلوگیری از خوردگی باید از عوامل خاصی اجتناب کرد:

  • رسانه تایید نشده: اگر مشکوک هستید که این مشکل شماست، با تامین کننده رسانه خود مشورت کنید. این اغلب با از بین رفتن سریع ناحیه پوشش سیل هد مشخص می شود.
  • لمس فیزیکی سطح عنصر هد چاپ: سعی کنید از لمس فیزیکی سر چاپ خودداری کنید. اگر احساس می‌کنید لازم است، حتماً قبل از کار با پرینتر توشیبا از مواد صحیح برای تمیز کردن هر سطحی با محلول تمیزکننده تأیید شده استفاده کنید.
  • تمیز کردن نامناسب: مطمئن شوید که فقط از موارد تمیز کننده تایید شده برای تمیز کردن هد چاپ استفاده کنید. راهنمای کاربر پرینتر توشیبا دستورالعمل های تمیز کردن مناسب را ارائه می دهد.
این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل سیاه چاپ کردن پرینتر
5/5 (1 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =