نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

چاپ کم رنگ یا متن محو شده یکی از رایج‌ترین مشکلات پرینتر توشیبا است به طور طبیعی، برای بسیاری از ما، اولین واکنش احتمالاً این است که فرض کنیم سطح جوهر/تونر ما کم است. در حالی که ممکن است فقط نیاز به تعویض جوهر یا کارتریج تونر داشته باشید، ممکن است مشکل دیگری در پرینتر توشیبا شما وجود داشته باشد که باعث چاپ های کم رنگ یا محو شدن متن می شود. ما به شما کمک می‌کنیم تا 5 مشکل در پرینتر توشیبا را بیابید و به شما کمک کنیم بدون نیاز به مراجعه به مراکز، دستگاه را تعمیر نمایید.

5 مشکل در پرینتر توشیبا

 1. سطح جوهر و تونر پایین و خرابی در پرینتر توشیبا

همانطور که در بالا ذکر شد، کارتریج های شما ممکن است به سادگی خالی یا رو به اتمام باشند، بنابراین آنها را چک کنید. با رفتن به کنترل پنل و مشاهده ویژگی های پرینتر توشیبا/وضعیت کارتریج خود می توانید این کار را در رایانه شخصی خود انجام دهید. این دقیقاً به شما می گوید که چقدر جوهر یا تونر در کارتریج ها باقی مانده است و آیا آنها مشکلی ایجاد می کنند یا خیر.

اگر پرینتر لیزری دارید، ارزش آن را دارد که کارتریج تونر خود را تکان دهید (مطمئن شوید که این کار را با کارتریج جوهر انجام ندهید، در غیر این صورت ممکن است جوهر روی خود یا اطرافتان بریزد). این کار باعث توزیع مجدد پودر تونر در اطراف کارتریج می شود و قبل از اینکه نیاز به تعویض آن داشته باشید، چند صفحه دیگر در اختیار شما قرار می دهد.

کافی است کارتریج را با دو دست بگیرید و به آرامی آن را از یک طرف به سمت دیگر و بالا و پایین به مدت حدود 10 ثانیه تکان دهید. سپس آن را دوباره در پرینتر توشیبا خود باز کنید و سعی کنید چاپ کنید.

 1. چسبیدن تونر به غلتک فیوزر یا مشکل در غلتک انتقال

چسبیدن تونر به غلتک فیوزر ممکن است علت ها مختلفی داشته باشد که می توان به تصویر محو شده و همچنین مشکل در غلتک انتقال اشاره کرد که در این بخش 5 مشکل در پرینتر توشیبا مورد بررسی قرار می دهیم.

این مطلب را از دست ندهید   راهکارهای رفع صدای پرینتر توشیبا

5 مشکل در پرینتر توشیبا

مشکلات با غلتک فیوزر – تصاویر محو شده در صفحه

در پرینتر توشیبا لیزری شما، فیوزر بخشی است که پودر تونر را گرم می کند و به چسبیدن و مهر و موم شدن کاغذ برای ایجاد یک چاپ کمک می کند. (درباره نحوه کار پرینترهای لیزری بیشتر بدانید). گاهی اوقات، تونر ممکن است به غلتک بالایی فیوزر بچسبد. اگر بتوانید یک تصویر شبح‌دار از چاپ خود را در جای دیگری در صفحه ببینید، این مشکل می‌تواند مشکل شما باشد.

به این دلیل اتفاق می‌افتد که آخرین چیزی که چاپ شده است ذرات تونر را که کاملاً ذوب نشده‌اند به فیوزر می‌چسبد، زمانی که مورد بعدی چاپ می‌شود، روی کاغذ منتقل می‌شود و جلوه‌ای از یک تصویر شبح‌آلود کم‌نور را در بالای صفحه ایجاد می‌کند. چاپ جدید

Ghosting نشانه مطمئنی از وجود مشکل در فیوزر است. سعی کنید واحد فیوزر خود را بردارید (پس از جدا کردن پرینتر) و بررسی کنید که آیا غلتک بالایی تونر به آن چسبیده است یا خیر. اگر اینطور است، احتمالاً ارزش آن را دارد که آن را با یک مورد جدید جایگزین کنید که باید بتوانید آن را آنلاین بخرید و خیلی سریع آن را تحویل بگیرید.

خرابی در پرینتر توشیبا در غلتک انتقال

غلتک انتقال شما از شارژ الکتریکی خود استفاده می کند تا تونر را از واحد درام کارتریج شما به صفحه برساند. گاهی اوقات، ممکن است به اشتباه در پرینتر توشیبا شما قرار گرفته باشد و باعث آن چاپ های سبک شود.

با دقت آن را با استفاده از قلاب هایی که همراه آن است بردارید و دوباره سعی کنید آن را وارد کنید. وقتی به درستی درج شود، باید زیبا و صاف به نظر برسد. (اگر در برداشتن آن مشکل دارید، از یک تکنسین کمک بخواهید).

از طرف دیگر، ممکن است چیزی روی سطح خود داشته باشد که تأثیر مضری بر بار الکتریکی آن داشته باشد و بنابراین، توانایی آن در انتقال صحیح تونر به صفحه شما، باعث پرینت کم رنگ شود.

این مطلب را از دست ندهید   رفع تاری تصاویر پرینتر لیزری توشیبا

سعی کنید سطح را با دستان خود لمس نکنید زیرا ممکن است آن را بدتر کند! یا سطح را با یک پارچه خشک پاک کنید یا از یک قوطی هوای فشرده برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

 1. تنظیم چگالی جوهر/تونر کم

برخی از پرینتر توشیبا به شما امکان می دهند تنظیمات تراکم جوهر و تونر خود را تغییر دهید. تنظیم پیش‌فرض شما می‌تواند روی کم تنظیم شود، که باعث می‌شود آن پرینت‌های ضعیف را دریافت کنید. اگر پرینتر توشیبا شما دارای تنظیمات تراکم جوهر/تونر است، پس از کلیک بر روی پرینتر توشیبا خود در «دستگاه‌ها و پرینتر توشیباها» باید بتوانید آن‌ها را پیدا کنید. اگر به نظر می‌رسد که با چگالی کم چاپ می‌کنید، آن را کمی افزایش دهید و سپس چاپ را امتحان کنید.

5 مشکل در پرینتر توشیبا

 1. قرار دادن پرینتر توشیبا در منطقه ای با رطوبت کم یا زیاد و

  خرابی در پرینتر توشیبا

اما رطوبت موجود در دفتر شما می تواند در واقع بر عملکرد پرینتر توشیبا شما تأثیر بگذارد و باعث خرابی در پرینتر توشیبا شود.

کارتریج های جوهر یا تونر و همچنین کاغذی که استفاده می کنید دارای درجه رطوبت عملیاتی بهینه است و اگر رطوبت بیش از حد بالا باشد، به سرعت ممکن است مشکلاتی رخ دهد.

اگر پرینتر توشیبا شما در اتاقی است که سطح رطوبت پایینی دارد، جوهر می تواند کار بسیار سختی داشته باشد و بتواند به درستی روی صفحه تنظیم و خشک و باعث می شود چاپ هایی کم رنگ و سبک به نظر برسند.

بهترین مکان برای پرینتر توشیبا شما جایی است که نه خیلی مرطوب باشد و نه به اندازه کافی مرطوب! و به یاد داشته باشید که سطوح رطوبت بسته به زمان سال متفاوت خواهد بود.

یکی دیگر از دلایل چاپ های کم رنگ ناشی از رطوبت زیاد در دفتر شما این است که کاغذی که روی آن چاپ می کنید مرطوب می شود یا آب را در هوای اطراف جذب می کند و باعث می شود کاغذ کمی موج بزند و ناهموار شود.

این مطلب را از دست ندهید   رفع مشکل صفحات خالی در حالت چاپ

سپس وقتی سعی می‌کنید چاپ کنید، جوهر یا تونر به‌طور غیریکنواخت در سراسر صفحه توزیع می‌شود و چاپ‌های کم‌رنگی با کیفیت پایین دریافت می‌کنید.

یک نکته خوب این است که هر کاغذ یدکی را به یک منطقه خشک و غیر مرطوب منتقل کنید، جایی که می‌دانید می‌توان آن را در بهترین حالت نگه داشت و از 5 مشکل در پرینتر توشیبا جلوگیری کرد.

 1. هدهای چاپ جوهر افشان مسدود شده یا حباب های هوا در مخزن جوهر گیر کرده اند

اگر مدتی است از پرینتر توشیبا جوهر افشان خود استفاده نکرده‌اید، مکانیسمی که قطرات جوهر را به کاغذ منتقل می‌کند (به نام سر چاپ) ممکن است مسدود یا مسدود شود و باعث کم‌رنگ شدن یا از بین رفتن قسمت‌های چاپ روی کاغذ شود.

حباب‌های هوا نیز می‌توانند به خوبی در کارتریج جوهر گیر کرده و به جای قطرات جوهر از کارتریج بیرون رانده شوند و باعث از بین رفتن قسمت‌های چاپ روی کاغذ شود.

راه حل:

 • کارتریج های جوهر را از پرینتر توشیبا خارج کنید (مراقب باشید جوهر روی پوست یا لباس شما نریزد).
 • نازل هایی را که جوهر از کارتریج خارج می شود با یک پارچه یا حوله کاغذی که کمی مرطوب شده است پاک کنید (و جوهر خشک شده ای که ممکن است جمع شده باشد را بردارید).
 • کارتریج ها را دوباره وارد کنید و فرآیند تمیز کردن هد چاپ را از منوی پرینتر توشیبا یا رایانه شخصی خود اجرا کنید.
 • برای پاک کردن حباب‌های هوا، 2 ساعت صبر کنید و یک فرآیند تمیز کردن هد چاپ اضافی را اجرا کنید (این مرحله را تا 4 بار با وقفه 2 ساعته بین هر مرحله دوباره امتحان کنید). مهم است که چند ساعت در این بین صبر کنید یا ممکن است گرفتگی هد چاپ را بدتر کنید.
 • برای پرینتر توشیباهایی که هد چاپ در پرینتر توشیبا تعبیه شده است، گاهی اوقات می توانید کارتریج های تمیز کننده هد چاپ را خریداری کنید که سیستم را تمیز می کند.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 4 =