نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

فهرست مطالب

صفر تا صد تمیز کردن پرینتر جوهری

تمیز کردن پرینتر جوهری/ اگر متوجه ایرادات، عیوب یا علائم در کارهای چاپ اخیر شده اید، نگران نباشید زیرا بعید است که مشکل مکانیکی باشد. مانند بسیاری از سخت افزارهای الکترونیکی در خانه یا محل کار، پرینتر توشیباهای جوهرافشان نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند تا در بهترین شرایط نگهداری شوند و در بهترین حالت کار کنند. از تمیز کردن پرینتر توشیبا خود در فواصل زمانی روشمند غافل شوید، و نه تنها کیفیت چاپ های بعدی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، بلکه عمر دستگاه خود را نیز کاهش می دهید. در حالی که ما توصیه می کنیم پرینتر توشیبا خود را حداقل سالی یک بار توسط یک متخصص تمیز کنید، در اینجا یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی رعایت نکات تمیزی پرینتر توشیبا جوهر افشان خود در این فاصله آورده شده است.

آنچه شما نیاز خواهید داشت

با توجه به اینکه پرینتر توشیباهای جوهر افشان از جوهر مبتنی بر مایع در طول فرآیند چاپ استفاده می‌کنند، تعدادی از موارد وجود دارد که قبل از تمیز کردن به آن‌ها نیاز دارید تا مطمئن شوید که شما، لباس‌ها و فرش شما کاملاً بدون لکه باقی می‌مانند.

  • حوله کاغذی/ رول آشپزخانه: یکبار مصرف و بادوام، حوله کاغذی یا رول آشپزخانه برای از بین بردن کثیفی ها و آلودگی های سرسخت از اجزای داخلی و همچنین جوهر اضافی کارتریج های چاپ عالی است.
  • پاک کننده پنجره با کیفیت: پاک کننده پنجره لکه های جوهر را بریده و روی باقیمانده ها خشک می شود تا ظاهری تمیز و بدون لک داشته باشد.
  • روغن پرینتر توشیبا: روغن پرینتر توشیبا برای روانکاری اجزای داخلی طراحی شده است، روغن پرینتر توشیبا بخشی ضروری از نگهداری معمولی پرینتر توشیبا است و باید پس از تمیز کردن استفاده شود.
  • دستکش های محافظ: جدا کردن جوهر از روی پوست بسیار دشوار است. دستکش های محافظ بپوشید تا از شستشوی پوست در بعدازظهر خودداری کنید.
این مطلب را از دست ندهید   از نقش لیزر در پرینتر چه می دانید؟

چگونه پرینتر توشیبا جوهر افشان خود را در 6 مرحله آسان تمیز کنید

هنگامی که تمام ابزارها و تجهیزات فوق را به دست آوردید، وقت آن است که موسیقی را انتخاب کنید و دست به کار شوید. در این مرحله، احتیاط‌ آمیز بود که به این نکته اشاره کنیم که اجزای داخلی پرینتر توشیبا شکننده هستند و تعمیر هر گونه آسیب بعدی هزینه بر است. اگر شک دارید، با متخصص تعمیر و نگهداری پرینتر توشیبا محلی خود تماس بگیرید.

تمیز کردن پرینتر جوهری

مرحله 1: کارتریج های جوهر را بردارید و دستگاه را خاموش کنید

به منظور حذف کارتریج های جوهر از پرینتر توشیبا جوهر افشان، محفظه کارتریج اغلب باید در مرکز نوار تثبیت کننده قرار گیرد. در اکثر پرینتر توشیباها، اگر جلوی دستگاه را باز کنید، محفظه اغلب به طور خودکار تغییر مکان می دهد – به شما امکان می دهد کارتریج ها را استخراج کنید. پس از انجام این کار، پرینتر توشیبا را در برق خاموش کنید.

مرحله 2: کارتریج ها را تمیز کنید

هنگامی که کارتریج ها را از پرینتر توشیبا خارج کردید، احتمالاً متوجه خواهید شد که با جوهر اضافی در اطراف هد چاپ مسدود شده اند. برای از بین بردن آن، یک حوله کاغذی مربعی بردارید، با پاک کننده پنجره اسپری کنید و کارتریج را به آرامی پاک کنید و مراقب باشید که جوهر اضافی را پاک کنید. وقتی خوشحال هستید که تمام جوهر برداشته شده است، روی یک ورق کاغذ حوله دیگر قرار دهید.

مرحله 3: روبان را تمیز کنید

روبان جزء جدایی ناپذیر پرینتر توشیبا جوهر افشان است و برای اطمینان از عملکرد بهینه باید مرتباً تمیز شود. با استفاده از یک حوله کاغذی مربعی آغشته به پاک کننده پنجره، جوهر یا مواد باقی مانده را به آرامی از روبان پاک کنید. مطمئن شوید که این کار را به آرامی انجام دهید – روبان های جوهر افشان بسیار شکننده هستند و در صورت بروز هر گونه آسیب، تعمیر یا تعویض آنها پرهزینه است.

این مطلب را از دست ندهید   آموزش تهیه کپی از سند و برگه

مرحله 4: محفظه کارتریج را تمیز کنید

با توجه به اینکه محفظه کارتریج کارتریج های جوهر را در جای خود نگه می دارد، طبیعتا مستعد جمع شدن کثیفی و کثیفی است. با استفاده از یک حوله کاغذی (و همچنین سواب پنبه ای برای مناطقی که دسترسی به آن سخت است)، محفظه کارتریج را با پاک کننده پنجره پاک کنید تا جوهر، کثیفی و زباله ها پاک شود.

مرحله 5: نوار تثبیت کننده را روغن بزنید

نوار تثبیت کننده که مستقیماً از مرکز پرینتر توشیبا می گذرد، به کارتریج های جوهر اجازه می دهد تا در سراسر صفحه به جلو و عقب بروند و جوهر را در صورت لزوم توزیع کنند. برای اطمینان از عملکرد کامل و عملکرد روان، مهم است که نوار تثبیت کننده را به طور منظم روغن کاری کنید. برای انجام این کار، چند قطره روغن پرینتر توشیبا را روی میله بریزید، قبل از اینکه به صورت دستی محفظه کارتریج را روی نوار طولانی حرکت دهید تا روغن به طور یکنواخت پخش شود.

مرحله 6: کارتریج ها را دوباره وارد کنید

هنگامی که از پاک شدن همه گرد و غبار، کثیفی و کثیفی قابل رویت از پرینتر توشیبا خود خوشحال شدید، آن را دوباره در برق روشن کنید و کارتریج ها را دوباره وارد کنید. سپس، هر گونه بررسی تراز مجدد کارتریج را طبق توصیه سازنده انجام دهید – و کارتان تمام است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =